Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

23.1.2008

..... tak je to pár dní co nás opustili naši klucííííí z vrhu "E". Jsou v nových domovech u milujících rodin, co víc si přát? Jen když zacinkám miskami a zavolám klucíííí papánííííí a přiběhnou jen holčičky Elza a Ellie a potom samozřejmě naši velcí, není to příjemný pocit..... A co se týče předání koťátek, našeho Edíka (v novém domově mu říkají Eliáš) jsem odvážela osobně..... Viděla jsem  tak jeho nádherný domov a jeho obrovského kočičího kamaráda maincoona Samuela. A byla jsem mile překvapená jak je tohle škvrně dle mne dobře vychované  neuvěřitelně zvědavé, chvílemi až odrzlé a neuvěřitelně mazlivé. Cestu do jeho nového domova jsem celou proplakala a uvědomila si, že odvážet koťátka asi do budoucna nezvládnu, ale potom jsem odjížděla s opravdovým klidem. Samík sice neměl z nového člena rodiny moc radost, ale malý Eliáš dostane každého :-) A první zprávy z nových domovů jsou hodně veselé, takže děkujeme moc novým rodinám a přejeme jim i našim klucínkům, aby se měli moc dobře.

Obrazek

2.1.2008

André, Aylin, Atreyi, Alvine a Aragorne přejeme vám k 1. narozeninám vše nejlepší. Myslíme na vás i vaše lidičky :-)

ObrazekObrazek

Obrazek

Obrazek

..... a co na závěr tento rok? .....

Tento rok byl pro náš "kočičí život" zvláštní hlavně tím, že jsme konečně odchovali svá první miminka..... Ještě teď se mi hrnou slzy do očí, když si vzpomenu jak se narodil náš první chlapeček, náš prvorozený "princ" André. Držela jsem ho v klepajících se dlaních, mokrého, úplně prťavého a bezmocného, s mramorovanou kresbou, kterou jakoby někdo nakreslil pastelkou :-)..... A spolu s mojí Obrazekmamkou jsme obě plakali ..... na ten pocit nikdy nezapomenu, zrodil se nový život a bylo to opravdu neskutečně nádherné. Jeho sourozenečkové se hrnuli na svět docela rychle za ním, takže jsme se museli věnovat jim a znovu plakali až když byl celý vrh na světě. Byli jsme hrdí na Kerolku, která byla strašně statečná, vše krásně zvládala a byla úžasnou mámou. Několik týdnů jsme seděli s pohledy upřenými do krabice s koťátky a byli upřímě dojatí. Někde jsem četla, že není nic něžnějšího než kočka s koťátky a musím říci, že s tím plně souhlasím. No, a kdo sleduje naše stránky dobře ví, že naše princátko zůstalo u nás doma. Asi to ani jinak nemohlo být :-). Vrhu "A" bude zanedlouho rok a soudě podle Andrého a také podle zpráv o jeho sourozencích, vyrostli z nich úžasní tvorové. Jejich majitelé jsou z nich nadšení a my jsme zase nadšení z nich ..... A samozřejmě to, že zrození je zázrak jsme plně vnímali i u dalších našich miminek, která také sledujeme, a kterým se daří stejně dobře jako´"Áčkům". Jsou všichni u skvělých lidí a víc si opravdu nemůžeme přát..... Jim právem patří díky, že se o své miláčky tak skvěle starají!

Co se týče výstav za tento rok jsme si jich opět velmi užili. Všechny naše kočičky nás skvěle reprezentovali a myslím, že vůbec nevadí, že nejsme ti "nejlepší z nejlepších". Poháry z výstav úspěšně sbírá hlavně náš Keny, ale i náš odchov André Andrew byl celkem úspěšný :-)

Obrazek

..... jen KENYHO za r. 2007 .....

Nejdůležitější pro nás ale je - a vždy bude - že všechny naše kočičky jsou u nás šťastné, a že i našim miminkům se v nových domovech skvěle daří :-) A do budoucna? Máme teď nový přírůstek - malou Nancy. Ona nám snad alespoň trošku pomůže překonat smutek z odchodu miminek z vrhu "E", kteří zanedlouho odejdou do nových domovů. Určitě plánujeme další miminka, ale my můžeme klidně plánovat, protože tohle všechno záleží hlavně na našich holkách (a také chlapácích :-)). A pravda je, že se nikdy nepřestanu těšit na ten zázrak, na zrození nového života ..... až budu zase držet v dlani to malé, mokré a bezmocné kočičí miminko a potom sledovat těch několik týdnů jak roste a stává se z něho nová úžasná kočičí osobnost. A také vím, že vždycky budu plakat :-)

Obrazek

Obrazek..... občas jsme nacházely ozdoby ze stromečku různě po bytě a pachatel byl několik dní neznámý, ale potom ..... pachatel je známý a navíc řádně zadokumentován :-)

24.12.2007 - vánoce

..... letošní vánoce byly díky našim kočičím přátelům velice pěkné :-). Nazdobení stromečku, upečení cukroví i provedení vánočního úklidu bylo téměř nemožné, protože ti chlupatí divoši ve všem pomáhají a chtějí při všem asistovat. Ale nakonec jsme všechno zvládli..... A kočičáci dostali kromě papání, hromady hraček a malého škrabadla i dáreček opravdu veliký - velké třísloupové škrabadlo  :-). A společně my lidé a taky kočičáci jsme si již 15.12. dovezli asi ten nejhezčí dáreček - malou Nancy. Začlenila se do naší smečky, ale hlavně do našeho´"Éčkového" vrhu jak kdyby k nim už od začátku patřila :-) Jen je trošku starší a hodně temperamentní, takže má mamina Kerolka docela práci ty lumpíky pochytat ke kojení :-)

ObrazekObrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

23.12.2007

..... dnes mají naše "malá Béčka" malé výročí - 9 měsíců. Za tu dobu z nich vyrostli opravdu pěkní pořízkové :-) .....

ObrazekObrazek

Obrazek

Obrazek

18.12.2007

..... a malá Nancy se u nás pěkně zabydluje..... je to takový maličký hadimršek, zvědavý - stále pátrá, vleze naprosto všude - i tam, kam normálně naše kočenky nelezou :-), stále loví - hračky i ostatní koťátka a kočičky. V noci se promění v andílka, který se ze zahřáté lidské postele nehne ani na chviličku. A naše smečka ji přijala naprosto pohodově! 

ObrazekObrazek

..... a kampak vlezeme příště? Že by do konvičky? :-) .....

Obrazek

15.12.2007

..... tuto sobotu se konala jednodenní MVK v Národním domě na Smíchově v Praze 5. Toto místo má pro nás tak trošku zvláštní význam, protože je tomu právě dva roky, kdy jsme poprvé představili naše kočenky na výstavě ..... a také blízkost tohoto místa k našemu bydlišti je velmi lákavá :-), navíc je to vždy poslední výstava v roce.... A jako už se tak nějak několik posledních výstav stalo zvykem, reprezentoval nás náš André Andrew. Získal zde svůj první CACIB, což nám samozřejmě udělalo velkou radost.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekTéto výstavy se zúčastnila i naše nová krasavice Nancy Main Bastet, CZ, která ve své kat. koťátek 3-6 měsíců získala známku V1. A tady je také pár jejích foteček . :-)ObrazekObrazekObrazekObrazekOběma moc gratulujeme a zároveň díky všem našim kočičkám, že s námi vydržely ten náročný výstavní rok 2007.

Obrazek

1.-2.12.2007

ObrazekTento víkend jsme prožili na MVK v Olomouci. I přes špatné předpovědi počasí byly nakonec silnice suché a bez sněhu a cestovalo se na zimní roční období opravdu dobře..... Hlavním důvodem naší účasti na takto vzdálené výstavě bylo asi domluvené setkání s naší budoucí kočičkou Nancy ze stanice Main Bastet, CZ. Bylo to takové 2 v 1. Účast na výstavě a také pohlazení naší maličké. Malá Nancy je nádherná kočičí princeznička. Vůbec nevím jak to ještě těch pár dní bez ní vydržíme, protože je úžasná. Ale nedá se nic dělat, musíme ..... Na výstavě naši stanici reprezentoval opět AndréObrazek Andrew. V sobotu v konkurenci dvou dalších opravdu nádherných kocourů získal známku V2. Posuzovatelce paní Malage z Polska se strašně moc líbil, ale jak sama uvedla, první může být jen jeden z kocourků, takže i to nás velmi potěšilo. Její rozhodování bylo velice dlouhé, nedokáži to určit časově, ale dost už mne bolely ruce :-) V neděli  to bylo ale o hodně lepší, protože André nejen, že se Obrazekposuzovatelce paní Steinhauser velmi líbil, ale navíc získal i svůj poslední CAC,  tím i titul "champion" a navíc ještě nominaci do BIS. Noc jsme prožili v překrásném penzionu nedaleko výstaviště Flóra, kde se tato výstava konala. Andrému i koťátkům z naší spřátelené chovné stanice Sante d´Orsy, CZ se tam velmi líbilo. Jen ten noční stolek a také konferenční mohli mít o něco větší :-)Obrazek

Obrazek

29.11.2007

.....tak opět nastal čas loučení a smutku pro nás a chvíle plné radosti pro ty, kteří si u nás vybrali koťátko..... malá "Déčka" vyrostla z maličkých kočičích miminek do pořádných kocourů (a kočičky), jsou úžasně velcí, mazliví a komunikativní..... Před pár dny jim bylo přesně 13 týdnů, a tak nadešel čas, kdy odejdou do nových rodin, kde budou svým lidičkám a někteří třeba i dalším zvířecím kamarádům dělat radost jakou do současné doby dělali nám..... Nemohu říci zda byli lepší než naši předešlí miminkové, prostě jsou naprosto úžasní všichni: A, B, C, D i E. Jen my se stále učíme a víme teď mnohem více než dříve u svého prvního, druhého, třetího vrhu .....

Dream a Devil už jsou v nových rodinách, Duncan odešel včera, Daisynka pojede příští týden ..... Pro Digitka a Dariuse zatím hledáme nové super rodiny .....A bylo to opět úžasných 13 týdnů, které jsme s nimi mohli strávit.

ObrazekObrazek

Takže vám prckové děkujeme, že jste takoví jací jste a přejeme vám do života všechno nej ..... A nezapomeňte jak jsme vás vychovali :-) A taky na nás, protože my na vás všechny nikdy nezapomeneme ..... zůstanete v našich srdcích navždy a určitě se se všemi ještě uvidíme. A jsme moc zvědaví jací krasavci z vás všech jednou budou!                               ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

A v této době plné loučení, ale také krásných vzpomínek nám alespoň trošku pomáhá to, že brzy k nám přibude malá Nancy. Ještě pár dní a konečně se dočkáme ..... :-)ObrazekObrazek

Obrazek

3.-4.11.2007

MVK Ústí nad Labem se zúčastnil pouze náš odchov André Andrew of Sudden Blazing, CZ. Ostatním našim kočičkám jsme udělali výstavní prázdniny ..... Keny sice dnes už velmi schopný výstavní borec odmítá cestovat a letí za gauč jako tryskáč, když slyší jak vyndavám boxy na přepravu, holky si úžívají mateřství, Anitka mrouká :-) a malý Black ještě musí trochu povyrůst. André byl tentokrát už v otevřené třídě, poprvé, ve věku těsně po dovršení 10ti měsíců. Oba výstavní dny byly pro něho myslím velmi úspěšné.....

ObrazekObrazekV sobotu u posuzovatele pana ing. Šandy získal svůj první CAC a navíc i ocenění Best in variety, v neděli u posuzovatele pana Kabiny získal další CAC a také nom. BIS. André je ještě vlastně takový kočičí junior a bude potřebovat hodně času než se "dodělá", ale už nyní je to pěkný kus kocoura :-) A protože jsem tentokrát s sebou měla opravdu velmi schopného fotografa, máme vážně dobrou fotodokumentaci celého průběhu výstavy. 

více foto zde

Obrazek

1.11.2007

Dnes je tak krásný datum a navíc máme jednu "novou" novinku, že jsem neodolala ..... odolávám už pár týdnů, ale ..... :-) V chovatelské stanici Main Bastet, CZ nám roste malá holčička NANCY. Má skvělý rodokmen, krásné typové rodiče a je to prostě naprosto úžasné kočičí miminko :-) Vůbec nevím jak to ten měsíc ještě vydržíme .....

ObrazekObrazek

Obrazek

27.-27.10.2007

V sobotu dne 27.10.2007 přesně v 03:00 hodin jsme vyrazili z Prahy na Světovou výstavu koček do Bratislavy. Já, Keny a André jsme jeli autem společně s přáteli z chovné stanice Sante d´Orsy, CZ. Cesta ubývala rychle, osádka vozidla - kočičí i lidská - měla super náladu, všichni jsme se hrozně těšili ..... na dálnici byla trošku mlha, ale naštěstí žádná nehoda, Bratislavu jsme tak nějak "přejeli", ale díky značné časové rezervě,  kterou jsme měli ani nevadilo, že jsme se stavěli i na hraničním přechodu do Rakouska. :-) Výstaviště Incheba jsme nakonec našli, prošli veterinární prohlídkou, "ubytovali" kočiny ve výstavních klecích ..... Obrazekpři pohledu do výstavního katalogu nám ale přejel mráz po zádech. Mainských mývalích koček bylo přihlášeno celkem 224, naše skupina byla samozřejmě nejobsazenější. :-) A domácích koček bylo neuvěřitelných 28 rozdělených ještě na krátko a dlouho-srsté. Možná nás v té chvíli napadlo, že bylo zbytečné ty chudáčky táhnout takovou dálku, skoro nespat ....., ale na druhou stranu jsme byli vážně zvědaví jak v tak ohromné konkurenci špičkových zvířat obstojíme. A pak následovalo slavnostní zahájení a začátek posuzování. Dost nezvyk bylo hlídat si kdy přijdeme na řadu právě my, protože kočičky nikdo nevolal. Organizátoři sice udělali velkou světelnou tabuli, kde bylo označeno kdo je právě posuzován a kdo se má připravit, ale mi krátkozrací jsme ta malá čísla prostě nepřečetli :-) Takže nakonec spousta z nás čekala několik hodin  u stolku posuzovatele, kde jsme měli být. Náš "malý" André soutěžil ještě v kategorii koťat 6-10 měsíců. Byla to jeho poslední výstava jako koťátka u pro nás naprosto neznámého posuzovatele, kterým byl pan Lee Selassa z Holandska. Posouzení kastrátů a dospělých zvířat trvalo až do odpoledne, a když jsme měli už konečně přijít na řadu, odešel pan Selassa na oběd. My unavení, hladoví, nervózní ..... André samozřejmě celou tu dobu spokojeně vychrupoval v kleci :-) ObrazekA pak jsme se konečně dočkali. Přišla na řadu naše kategorie. André byl jeden z největších, dokonce se i hezky předvedl. Pan Selassa si kocoury sám vyndaval z klece, sám si je prohlédl. Na konečné porovnání požádal, aby je předvedli jejich majitelé. Náš Piškotek skončil nakonec na 5. místě a myslím, že tohle umístění je pro nás super, protože proti Andrému soutěžíli odchovy z těch nejlepších světových stanic, potomci po skvělých předcích a světových vítězích. A André mezi ně vážně právem patřil, o čemž svědčí i parádní posudek, který jsme získali. Posuzovatel na Andrém neshledal žádnou chybu, vše na něm vychválil, a to je pro nás rozhodující. Jsem na Piškotka strašně pyšná! Zvládl cestu, zvládl předvedení (i když jednu chvíli se trošku vztekal) a navíc se v tak ohromné konkurenci neztratil.

Obrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek

Ohledně posuzování Kenyho bylo trochu zmatků. Ve výstavním katalogu byl uveden jiný posuzovatel než který nakonec domácí kocoury posuzoval. Ale posouzení u pana ing. Bohumíra Mahelky z ČR nám nakonec udělalo radost. Nevím zda pan Mahelka dostal tuto kategorii za odměnu či trest, protože zde je asi rozhodování Obrazeknejtěžšíí. Všichni domácí krátkosrstí kocouři byli už vítězové ve svých zemích a opraduObrazek ostřílení výstavní borci Bylo vidět, že jsou naprosto v klidu při předvádění, nevadil jim ani hluk a spousta lidí. Všichni byli nádherní a každý naprosto odlišný. Dokonce mi chvilku bylo pana Mahelky i líto, Obrazekprotože si oběma rukama chytil hlavu a řekl, že tedy neví jak tohle udělá :-) Keny skončil nakonec na 7. místě. I na něho jsem myslím právem hrdá, protože má za sebou již hodně úspěchů a toto umístění ze Světové výstavy koček není v žádném případě ostudou. Keny je naprosto obyčejný kocour z Čech, který se narodil na jednom dvorku na vesnici ve stodole :-) a je to vážně pašák!

A to byl náš první den v Bratislavě ..... Posuzování bylo ukončilo až večer, na hotel jsme dorazili kolem 20:00 hodin. Paní v recepci měla plné ruce práce, trošku se jí ObrazekObrazekpletly ruce, klíče, pokoje, nakonec bojovala i s PC, který se očividně zbláznil. V hotelu nebyl výtah, takže já osobně táhla 14 kg koček, stelivo a vlastně všechny věci, kterých nebylo málo různě rozvěšené na svém těle až do 3. patra. Ruce vytahané až na zem, nohy placaté únavou.... tak trochuObrazek hrůza. A zatímco pak kočičáci zkoumali hotelový pokoj a vybírali si to nejlepší místečko ke spaní, my lidé usnuli hned jak malá miminka .....

A v neděli to potom přišlo - udělování ocenění "Světový vítěz 2007". Tohle by si měl asi každý chovatel prožít. Tu atmosféru, to prostředí. Čekala bych všechno, ale naprosto ne to, že mne udělování tohoto ocenění dojme tak, že budu muset držet slzy na krajíčku. Bylo naprosto neuvěřitelné, když z několika nominovaných zvířat, těch nejlepších ze všech z různých kategorií posuzovatelé vybrali toho naprosto nejlepšího, toho světového vítěze. Někteří z nás vážně téměř plakali, jiní, hlavně cizinci doslova řvali a veselili se. Jednu chvíli jsme se s několika krajany ocitli mezi Itali, kteří asi nepostřehli, že jsou na výstavě koček a chovali se jako fotbaloví fanoušci a my si připadali jako uprostřed "kotle" na fotbale. Dokonce jindy klidné perské a exotické kočky se snažili utéci. O ostatních plemenech ani nemluvím .....

Domů jsme dojeli až v noci, utahaní jak psi, ale se spoustou krásných vzpomínek a hlavně s pocitem, že jsme tam byli, a že naši malí chlupatí přátelé se ani ve světové konkurenci neztratili. A za to to opravdu stálo!

Obrazek

13.10.2007

..... tuto sobotu jsme se zúčastnili akce "Miss kočka 2007". Jenže ..... tak trochu v plánu v období od 12. do 14.10. jsme měli  i něco jiného .....

Obrazek

André Andrew se strašně moc líbil divákům, porotcům a dokonce i obrovské konkurenci. I přes velké sympatie všech zúčastněných však nakonec nezískal žádné ocenění. Důvodem bylo to, že přesně ve 13:26 hodin praskla Kerolce voda a já bez sebemenšího zaváhní odjela hned za ní domů. No ..... nevím zda to byla tak trošku zkouška osubu nebo jen náhoda. Na jednu stranu se možná mohl dostavit ten  dlouho vytoužený obrovský úspěch a pohár, na druhé straně Kerolka, kterou sice hlídala moje maminka (která by vše naprosto určitě zvládla), ale ..... na světě jsou jistě důležitější věci než velký zlatý pohár a chvilka slávy a tehdy se člověk prostě musí rozhodnout. Já se rozhodla. A jaký bych potom byla chovatel a hlavně člověk? A kde by bylo moje tvrzení, že miluji kočičky, kdybych neodjela? Taková jsem prostě já a proto tohle všechno dělám.

ObrazekNaší drahé Kerolce se narodilo 5 nádherných koťátek - říkáme jim "malá Missátka" (klucí černý bez kresby, krémový a modrý, oba mramorovaní a potom dvě holčičky černě želvovinové s kresbou po mamině) a já jsem ze srdce ráda, že jsem u toho mohla být!

I když při pohledu na moje zlatíčko Andrého v koutku duše vrtá ten malý červíček ..... možná kvůli němu je mi tak trošku líto, že jsem ho možná svým odjezdem připravila o to být jednou opravdovou hvězdou. Tak možná někdy příště? :-)

Obrazek

Ale přece jen jeden úspěch z "Miss kočky 2007": Atrey Andrew of Sudden Blazing, CZ se stal "Sympaťákem roku 2007". Ateykovi strašně moc gratulujeme a jeho rodině děkujeme za účast na této akci a skvělou přípravu a předvedení jak Atreyka tak i Bradíka.

A co je nejhlavnější z této akce vůbec? Že útulky pro kočičky získali  finanční a materiální podporu, ale hlavně to, že několik kočiček z útulků našlo nový domov :-)

Obrazek

2.10.2007

Obrazek..... i naši klucí a holčička z vrhu "A" dnes tak trochu slaví..... dorostli do věku, kdy se z nich stávají opravdu pěkní kouskové :-) 9. měsíců je pro maincoona krásný věk. Je to ještě vlastně mimino, které největší část dne tráví hraním, ale na druhou stranu už se návštěvy začínají lekat té obrovské šelmy běžící je vítat. Protože jsme si z tohoto vrhu jednu "šelmičku" nechali doma, vím o čem mluvím :-) A tady jsou v plné kráse alespoň někteří z nich:

Obrazek

Obrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Obrazek

Obrazek

28.9.2007

Tento den je velký svátek - Václavové slaví a navíc se nemusí do práce. Super den. U nás to tak veselé ale nebylo. Dnes si nová panička odvezla i malou Coru, Clea Connie je už pár dní v nové rodině.

ObrazekObrazek 

Bylo mi s vámi moc dobře holčičky moje. Jste moje zlatíčka a bude mi bez vás opravdu moc smutno. Ale naštěstí jste obě hrozně blizoučko, takže až bude nejhůř ..... Ať se vám v nových domovech líbí a páníčkům děláte hodně radosti. Ale toho se nebojím - to obě umíte :-)

ObrazekObrazek

Obrazek

23.9.2007

Dnes je velký den pro naše miminka "B". Tedy miminka :-) Klucínkům je dnes přesně půl roku a už z nich jsou pořádní kocouři. Děkujeme všem jejich majitelům za skvělou péči a také za zprávičky a fotečky, které nám zasílají.

ObrazekObrazek

Obrazek

 

Obrazek

Obrazek

2.9.2007

ObrazekTento víkend se konala MVK v Chodové Plané. Původně jsme měli v plánu zúčastnit se po oba dva dny, ale havárie vozidla při sobotní cestě zapříčinila, že jsme se nakonec rádi všichni v pořádku vrátili domů. O to více jsme se potom ale těšili na neděli ..... a opět jsme byli velmi mile překvapeni! Naše Cora Connie získala skvělou známku V2 a posuzovateli (Louis Coste, F) se velmi líbila. Navíc svou první výstavu zvládla naprosto v pohodě, dokonce se vyvalovala v pelíšku na kleci a předla :-). Stejný posuzovatel hodnotil  i André Andrewa, kterému udělil známku V1, BIV a ještě jej nominoval do BIS. Takže se víkend opět velmi povedl :-) Jen tak dál kočičáčci!!!!!

Obrazek

ObrazekNavíc před pár dny jsme obdrželi skvělou zprávuu - naše Aylinka i její rodina jsou v pořádku, děkujeme Šubrtovým za zprávu !!!!!

Dnes provedena aktualizace fotek Andrého - 8 měsíců.

Obrazek

26.8.2007

ObrazekNarodila se nám nová koťátka vrh "D". Ani tentokrát nemůžeme využít připravená jména kočiček. Kocourci jsou opět v jasné přesile! Foto již brzy!

Modrý kocourek Dream Kelly - náš sen!

 

 

 

ObrazekAktualizován 2. díl - "příběh Blacka"!

 

 

 

 

 

Obrazek

23.8.2007

KENY blahopřejeme k 3. narozeninám !!!!! Jseš naše zlatíčko.

Obrazek

Obrazek

4.-5.8.2007

..... se konala MVK v Olomouci. K účasti na této výstavě jsme měli hned  dva důvody a to i přesto, že město Olomouc je pro nás poněkud vzdálené. Potřebovali jsme ale vyzkoušet zda při jízdě v autě náš stále uplakaný André zvládne delší cestu a také se nám takhle daleko odstěhovala naše jediná holčička z prvního vrhu - Aylinka. Hodně jsme doufali, že André se bude posuzovatelům líbit, ale hlavně jsme si strašně moc přáli, abychom viděli Aylinku a její majitele, se kterými jsme tak nějak v poslední době ztratili kontakt.

ObrazekObrazek

Obrazek

První výstavní den byl pro nás velmi úspěšný..... Paní MVDr. Mahelkové se náš "malý" 7 měsíční André Andrew  strašně moc líbil. Důkazem toho je nádherný posudek, který jsme tak získali a také skutečnost, že v opravdu velmi těžké konkurenci dalších třech nádherných a i starších kocourů byl pro ni náš Piškot "jednička". Navíc získal i ocenění BIV a rovněž svou první nominaci do BIS (konečně :-)). Dostal se tak mezi ta nejlepší zvířata z celé výstavy ve své věkové kategorii a opravdu mu to velmi slušelo :-) Asi se z něho začíná stávat  hodně hezký a hlavně velký kocour..... Navíc nás překvapil i jeho klid a důstojnost, se kterou se nechal od stewardky předvést. O něco většíObrazek překvapení než v sobotu nás pak čekalo v neděli ..... paní Lili Anciau (trošku i na radu stewardky? :-)) dala ve stejné konkurenci kocourků našemu Andrému místo třetí. Její následná omluva za toto ohodnocení byla potom velmi zvláštní a myslím i nevhodná, protože rozhodnutí posuzovatele samozřejmě vždy respektujeme a nijak neznevažujeme..... Možná nás ale zklamaly jisté skutečnosti ..... Celkově bych ale tento víkend hodnotila jako opravdu povedený! André je naše zlatíčko a výsledek žádné výstavy to určitě nezmění. Tím jsem si naprosto jistá!

ObrazekObrazek

Jen jedno velké zklamání nás čekalo ..... Aylinku jsme neviděli. Nevíme jak se jí daří, zda je vůbec v pořádku ona a její rodina, jak se vůbec spolu všichni zžili ..... Vyčerpali jsme už všechny možnosti kontaktu. Proto vás Šubertovi prosíme, ozvěte se.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek            ObrazekObrazekObrazek     ObrazekObrazekObrazek  ?

Obrazek

Obrazek

14.-15.7.2007

Tento víkend jsme trávili na MVK v Ústí nad Labem. Přiznávám, že počasí bylo vhodné spíše na pobyt někde po krk ve vodě. Pro kočičky byla přeprava v autě- hlavně zpět domů - opravdu náročná a moc jsme se o ně báli. Teploměr v autě ukazoval 42.5 st.. Počasí nás opravdu zaskočilo :-(

Domácí kocourek KENY získal po oba dva dny známku I., nom. BIS, v sobotu vyhrál BIS, v neděli získal BOS. André Andrew opět budil pozornost zejména pro svoji velikost a krásné zbarvení. V sobotu získal krásnou známku V2 (Milcent, F) a v neděli známku V1 (MVDr. Mahelková). Moc šikovní chlapečkové !!!!!

ObrazekObrazek

Obrazek

Obrazek

Velké překvapení jsme zažili v sobotu s naším kocourkem z vrhu "B" Blackem Kellym, kterého jsme vzali na "zkušenou". Také on byl hodnocen jaké krásné a silné kotě, ale ..... překvapení bylo v tom, že jsme si mysleli, že Black je černé kouřové koťátko s bílou. Posuzovatelka (Milcent, F) jej nemilosrdně vyřadila s tím, že soutěží v jiné barevnostní skupině, poněvaž je černý s bílou. V tomto nás dodatečně utvrdila také další zkušená mezinárodní posuzovatelka. Protože jsme si vždy velmi přáli černého mainského kocourka, Black nadále zůstává v rodné chovné stanici. A to, zda bude opravdu "černý" zůstává pro nás nadále velkou neznámou. Sledujte s námi v budoucnu  Blackovu proměnu .....:-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

2.7.2007

Dnešní den slaví naše malá "Áčka" právě půl roku. Děkujeme všem jejich rodinám za krásné fotečky a mailíky, které nám zasílají a hlavně za péči, kterou koťátkům věnují. Ať se vám všem daří !!!!!

ObrazekObrazek

 

Obrazek

Obrazek

23.6.2007

..... dnes je den, kdy je našim malým "Béčkům" právě 13 týdnů a nadešel čas, kdy nás opustí a odejdou do nových domovů, kde už je netrpělivě jejich nové rodiny očekávají. Se slzami v očích musím konstatovat, že ani "podruhé" to není vůbec lehké, spíše naopak .....

Obrazek

Takže klucínkové naši: ať se vám všem moc daří, ať rostete, jste zdraví a děláte svým rodinám život krásnějším, tak jako jste ho dělali do dnešního dne nám. A i když jste "B", vážně nejste žádná béčka, a i když jste nebyli naši první, stejně na vás nikdy nezapomeneme. Vždycky si budeme pamatovat krásné chvíle prožité s vámi všemi. Každý z vás je úžasný a jedinečný, tak hodně štěstí vám všem i vašim novým lidským kamarádům.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Obrazek

9.6.2007 aktualizace fotek všech našich kočiček.

Obrazek

2 a 3.6.2007 MVK Ústí n. L.

Výstavu v Ústí jsme si nemohli nechat ujít. Je to od nás relativně blízko a navíc se nám loni na této výstavě moc líbilo. Opět nás "reprezentovali" naši dva ostřílení výstavní chlapci André a Keny. André se oba dny moc líbil, má skvělé posudky a v silné konkurenci dalších dvou kocourků si vedl opravdu skvěle. V sobotu získal známku V1 (PaeDr. Soňa Ivanková, SK), v neděli sice známku V2 (Kristiina Rautio, FI), ale i této posuzovatelce se strašně moc líbil a její výkřik "Mein gott!!!!!" při pohledu na jeho mohutné packy nás opravdu potěšil. Prý se máme jednou na co těšit ..... :-) No, a Keny získal po oba dny I., nom. BIS, BOS (Šanda, Ivanková). Takže chlapečkové velmi vám oběma gratulujeme .....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

"Májová koťátka´" jsou na světě !!!!! Info brzy, ale obě holčičky pravděpodobně zůstávají v širší rodině .....

Obrazek

12 a 13.5.2007 MVK Most

Tak opět stejná sestava jako minulý týden nás "reprezentovala" po oba dva dny. Maličký André se oba dva dny posuzovatelům líbil, získal 2 x V1 a po oba dva dny i skvělé posudky. Keny ve své kategorii koček domácích získal I., nom. BIS, BOS. Takže klucí děkujeme, že to s námi vydržíte a ať se vám daří dále stejně dobře nebo ještě lépe.

ObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazek

Obrazek

5.5.2007 MVK Příbram

Naši "kluci" opět velmi pěkně reprezentovali naši chovnou stanici. Aragorn získal známku V1, André V2 a Keny I, nom. BIS, BOS. Všichni zvládli výstavu moc dobře, a to je hlavní. Gratulujeme klucí a jen tak dál ..... :-)

Obrazek

2.5.2007

Dnes jsou našim klukům a holčičce z vrhu "A" 4 měsíce. A je to právě měsíc, kdy jsme se s těmi drobečky rozloučili. Moc se nám stýská, ale zároveň nás těší, že všichni našli rodiny, kde jsou milováni a daří se jim moc dobře. Jen nevím kdy přestaneme plakat nad fotečkami, které nám pravidelně z nových domovů chodí .....

Obrazek

23. 4. 2007

Dnes je u nás slavný den, protože holky Kelly a Kerol slaví svoje druhé narozeniny. Je to až neuvěřitelné jak čas strašně rychle letí.... Kerol vychovala svá první koťátka, Kelly na tom ještě "pracuje". Obě jsou skvělé maminy, skvělé společnice pro nás. Lepší kočičky jsme si nemohli nikdy přát.

Obrazek

Takže holky naše milované, my vám přejeme hodně štěstí ve vašem životě. Ať se vám splní všechny vaše kočičí sny a ať se vám s námi lidmi žije moc dobře.

Obrazek

14. 4. 2007  NVK Ostrov (u Karlových Varů)

Původně byl na tuto výstavu přihlášen do soutěže celý náš vrh "A". Protože ale Alvinek, Aylinka a Atrey již našli nový domov, zúčastnili se naši chlapečkové André a Aragorn výstavy každý za sebe. Aragorn byl v ověřovací třídě přeřazen do sk. 6 - s bílou. Oba "kluci" si na svůj věk 3 měsíce a 12 dní  nevedli vůbec špatně ..... Oba kocourci získali výborné posudky, oba se moc líbili a od posuzovatelů ing. Mahelky a B. Němcové získali oba známku V1, André navíc i BIV (Best in Variety). A náš domácí kocourek KENY vyhrál BIS.  Strašně moc gratulujeme kluci naši a jen tak dál .....                                                           Obrazek   Obrazek

Obrazek

2. 4. 2007

Našim červeným klubíčkům z vrhu "A" je dnes přesně 13 týdnů a nadešel čas, kdy odejdou do svých nových domovů. I když jsme přesvědčeni o tom, že se budou mít strašně moc dobře a budou milováni, čekají nás nelehké chvíle ..... přece jen jsme s nimi prožili nádherné tři měsíce a bude těžké nevidět je, nemoci si s nimi hrát a potom je pomuchlovat, nebudou už s námi spát v naší posteli.....

Obrazek

Ale děkujeme vám miláčkové za ty krásné dny, týdny a měsíce, které jsme s vámi prožili a ať se vám v životě daří  a svým novým lidičkám děláte jen a jen radost. Byli jste naše první miminka a nikdy na vás nezapomeneme.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Obrazek

29.3.2007

Dnes je naší nejmladší 1. rok. Přejeme Ti Anitko k tvým narozeninám všechno nejlepší, ať jseš stále zdravá, krásná a hravá jako koťátko :-) Svíčku jsme dnes raději nezapalovali, protože Anitka nechtěla čekat na svouknutí svíčky, ale rovnou se vrhla na svůj "dortík".

Obrazek

Obrazek

Obrazek

23.3.2007

Dnešního dne se Keličce narodilo 6 nádherných miminek - vrh B. Foto již brzy :-)

Obrazek

17. a 18.3.2007

Na 1. a 2. MVK Plzeň Inwest nás tentokrát reprezentoval pouze domácí kocourek KENY, který získal v sobotu ocenění I., nom. BIS, BOS a v neděli I., nom. BIS, BIS. Pro naše známé se vítězství našeho miláčka začíná pomalu stávat samozřejmostí, ale on má pokaždé těžkou konkurenci a při vyhlašování výsledků se nám vždy zvedá adrenalin ..... Nikdy není nic předem dané i když Keny je opravdu nádherný "exemplář" kočky domácí.

Takže Keny, opět gratulujeme k dalším Obrazek a jen tak dál !!!!!

Obrazek

10. a 11.3.2007

..... jsme se zúčastnili MVK Pyramida v Praze. CH Galileo Sante d´Orsy, CZ získal po oba dva dny titul CACIB, v neděli i nom BIS a domácí kocourek Keny se umístil na pěkném 3. a 2. místě. Moc gratulujeme chlapečkové !!!!!

Součástí výstavy bylo i vyhlášení výsledků soutěže "Kočka roku 2006", ve které se náš Galileo umístil na 10. místě mezi koťaty v kategorii polodlouhosrstých koček a Keny se stal nejlepším kocourem domácím za loňský rok.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

19.2.2007Obrazek

O víkendu 17. a 18.2.2007 jsme se zúčastnili MVK Praha Kongresové centrum. Naše Anithé Lady Canis Minor*CZ získala chovnost, domácí kocourek Keny získal v sobotu známku II, v neděli I, nom. BIS, BIS a náš chlapák Galileo Sante d´Orsy*CZ získal oba dva dny druhý a třetí CAC a získal tak titul šampion. Gratulujeme kočičáci :-)

Obrazek

Obrazek

25.1.2007

Náš kocourek Galileo Sante d´Orsy oslavil dnes své 1. narozeniny. Galíčku moc gratulujeme !!!!!

Obrazek

2.1.2007

Dnes během dne se nám narodila naše první koťátka - vrh A. Kerolka zvládla porod perfektně a její dětičky se mají čile k světu. Ať se vám všem daří miláčkové! Více v sekci koťátka.

Obrazek

24.12.2006

Tak dnes je Štědrý den. Ten nejkrásnější dáreček na nás ale ještě čeká za pár dní. Krásné Kerolce se bříško jen vlní, ale koťátka musejí ještě pár dní počkat..... Už se MOC těšíme a nemůžeme se dočkat na svoje první miminka.

Obrazek

23.12.2006

Obrazek

Tak je ukonce výstavní rok 2006. Byl to náš první rok, učili jsme se my i naše kočičky, hodně jsme toho viděli a poznali jsme mnoho opravdu skvělých lidiček. Pro nás to byl  moc pěkný rok, a i přesto, že jsme opravdu úplní začátečníci, nevedli jsme si vůbec špatně. Teda hlavně náš domácí kocourek KENY.

Obrazek

Tuhle nádheru jsem si opravdu musela vyfotografova.....Jen tak dál zlatíčko:-)

Obrazek

16.12.2006

Dnes jsme se zúčastnili MVK Praha ND Smíchov. Naše Anitka (tř. mladých) a Keny (domácí kočka) získali krásné známky V2 a II.  Poslední z našich kočiček Galileo byl opakovaně posouzen v ověřovací třídě, konečně mu bylo uznáno stříbro ( ze skupiny III byl přeřazen do skupiny VII) a zde poprvé v otevřené třídě získal svůj první CAC. Jen tak dál Galíčku !!!!!

Obrazek

2.8.2006

Anitka - nová holčička jede z Litvínova k nám domů. A tak se nějak stalo, že máme doma celkem 5 kočičích kamarádů.

Obrazek

Obrazek

29.7.2006

NVK Novodvorská. Možná jsme se trošku zbláznili - to si myslí moji kamarádi :-(, ale budeme mít novou holčičku.

Obrazek

26.4.2006

Galina ani nepoznal, že je v jiné ložnici. Je to zlatíčko. S Kenym to vypadá dobře - budou kamarádi, ale holky jsou "trošku" divoké.

Obrazek

25.4.2006

Galileo jede k nám domů :-) !

Obrazek

4/2006

Ještě jsme se zajeli podívat na našeho chlapečka - krásně baští a roste, líbíme se mu stejně jako on nám :-). Věřím, že jsme při výběru měli opravdu šťastnou ruku.

Obrazek

22.3.2006

Konečně má naše chovná stanice název - "SUDDEN BLAZING*CZ"

Obrazek

17.3.2006

Navštívili jsme chovnou stanici Sante D´Orsy a vybrali si chlapečka. Je černě mramorovaný, možná se stříbrem a jmenuje se Galileo. Je to pusinka a narodil se 25.1.2006, takže musíme ještě něco přes měsíc vydržet, než si ho skutečně odvezeme k nám domů.

Obrazek

Obrazek

14.3.2006

.....holky pomalu dospívají a my máme problémy najít vhodného ženicha. Dnes padlo rozhodnutí - kromě kočiček budeme mít i kocourka!

Obrazek

30.7.2005

Od tohoto data začalo být u nás velmi veselo - přivezli jsme si holky Kelly a Kerol z Pramínku*CZ

Obrazek

Obrazek

29.9.2004

Náš 1. kocourek - KENY - tenkrát ještě domácí :-)

Obrazek

Obrazek